Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid

Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja antakse laupäeval, kell 13. 30 üle Rahvakultuuri Keskuse tunnistused rahvatantsujuhtide kooli lõpetajale. Pikkade traditsioonidega 2-aastase täienduskoolituse lõpetab seekord 23 uut rahvatantsujuhti, kes parimate spetsialistide ja praktikute käe all on omandanud põhjalikud teadmised ning oskused eesti rahvatantsu alal. Rahvakultuuri Keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromovi sõnul on rahvatantsujuhtide kooli eesmärk järjepidevuse hoidmine. „Et järgnevatel aastakümnetel oleks Eestis piisavalt asjatundlikke rahvatantsuõpetajaid ja kestaks austus ning armastus eesti tantsu vastu, siis on vaja huvilisi koolitada. Rahvatantsujuhtide kooli tulevad õppima inimesed, kellel puudub tantsuõpetaja, ringijuhi eriharidus, kuid on olemas nii praktiline tantsukogemus kui tantsurühma juhtimise kogemus,“ selgitas Gromov. Lisades, et tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid. Kooli lõpetajad juhendavad rahvatantsurühmi üle Eesti, nii suurtes linnades kui väikestes maakohtades. Paljudest on saanud maakondlike ja üleriigiliste pidude liigi- ja üldjuhid. Rahvatantsujuhtide kooli tööd korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Tänased lõpetajad, kelle teha ja toimetada on meie rahvatantsuelu tänasel päeval ja järgnevatel aastatel on: Ave Erikso Saaremaa Birgit Mets Järvamaa Hedvig Haarde Tallinn Janika Kingsepp Ida-Virumaa Kadri Karin Tallinn Kai

Tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid

6. dets. 2019

Laupäeval, 7. detsembril saavad uued rahvatantsujuhtide kooli lõpetajad kätte Rahvakultuuri Keskuse tunnistuse, mille üleandmist näeb ERRi veebiportaali otseülekandes.

Tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid

Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja antakse laupäeval, kell 13.30 üle Rahvakultuuri Keskuse tunnistused rahvatantsujuhtide kooli lõpetajale. Pikkade traditsioonidega 2-aastase täienduskoolituse lõpetab seekord 23 uut rahvatantsujuhti, kes parimate spetsialistide ja praktikute käe all on omandanud põhjalikud teadmised ning oskused eesti rahvatantsu alal.

 

Rahvakultuuri Keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromovi sõnul on rahvatantsujuhtide kooli eesmärk järjepidevuse hoidmine. „Et järgnevatel aastakümnetel oleks Eestis piisavalt asjatundlikke rahvatantsuõpetajaid ja kestaks austus ning armastus eesti tantsu vastu, siis on vaja huvilisi koolitada. Rahvatantsujuhtide kooli tulevad õppima inimesed, kellel puudub tantsuõpetaja, ringijuhi eriharidus, kuid on olemas nii praktiline tantsukogemus kui tantsurühma juhtimise kogemus,“ selgitas Gromov. Lisades, et tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid.

 

Kooli lõpetajad juhendavad rahvatantsurühmi üle Eesti, nii suurtes linnades kui väikestes maakohtades. Paljudest on saanud maakondlike ja üleriigiliste pidude liigi- ja üldjuhid.

 

Rahvatantsujuhtide kooli tööd korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga.

 

Tänased lõpetajad, kelle  teha ja toimetada on  meie rahvatantsuelu tänasel päeval ja järgnevatel aastatel on:

 

Ave Erikso                 Saaremaa

Birgit Mets                 Järvamaa       

Hedvig Haarde           Tallinn

Janika Kingsepp          Ida-Virumaa

Kadri Karin                 Tallinn

Kaia Kärner                Harjumaa                   

Kairi Lehtpuu             Harjumaa

Karin Saar                  Tallinn

Karin Uusküla             Jõgevamaa

Külli Kornav               Tartumaa

Külli Kund                  Jõgevamaa

Ly Ant                       Jõgevamaa

Ly Tommingas            Raplamaa

Maiju Kerme               Tallinn

Mait Pinsel                  Tallinn

Margit Kuehl               Tallinn

Moonika Jaik               Jõgevamaa

Riina Gilden                Läänemaa

Rita Veeremets           Pärnumaa

Siret Vaiklo                 Harjumaa

Silja Ruus                   Tallinn

Triinu Sikk                  Lääne-Virumaa

Tiina Ojabstein            Harjumaa

 

Foto illustratiivne.

Viimati uuendatud 6. dets. 2019
Tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja antakse laupäeval, kell 13. 30 üle Rahvakultuuri Keskuse tunnistused rahvatantsujuhtide kooli lõpetajale. Pikkade traditsioonidega 2-aastase täienduskoolituse lõpetab seekord 23 uut rahvatantsujuhti, kes parimate spetsialistide ja praktikute käe all on omandanud põhjalikud teadmised ning oskused eesti rahvatantsu alal. Rahvakultuuri Keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromovi sõnul on rahvatantsujuhtide kooli eesmärk järjepidevuse hoidmine. „Et järgnevatel aastakümnetel oleks Eestis piisavalt asjatundlikke rahvatantsuõpetajaid ja kestaks austus ning armastus eesti tantsu vastu, siis on vaja huvilisi koolitada. Rahvatantsujuhtide kooli tulevad õppima inimesed, kellel puudub tantsuõpetaja, ringijuhi eriharidus, kuid on olemas nii praktiline tantsukogemus kui tantsurühma juhtimise kogemus,“ selgitas Gromov. Lisades, et tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid. Kooli lõpetajad juhendavad rahvatantsurühmi üle Eesti, nii suurtes linnades kui väikestes maakohtades. Paljudest on saanud maakondlike ja üleriigiliste pidude liigi- ja üldjuhid. Rahvatantsujuhtide kooli tööd korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Tänased lõpetajad, kelle teha ja toimetada on meie rahvatantsuelu tänasel päeval ja järgnevatel aastatel on: Ave Erikso Saaremaa Birgit Mets Järvamaa Hedvig Haarde Tallinn Janika Kingsepp Ida-Virumaa Kadri Karin Tallinn Kaia Kärner Harjumaa Kairi Lehtpuu Harjumaa Karin Saar Tallinn Karin Uusküla Jõgevamaa Külli Kornav Tartumaa Külli Kund Jõgevamaa Ly Ant Jõgevamaa Ly Tommingas Raplamaa Maiju Kerme Tallinn Mait Pinsel Tallinn Margit Kuehl Tallinn Moonika Jaik Jõgevamaa Riina Gilden Läänemaa Rita Veeremets Pärnumaa Siret Vaiklo Harjumaa Silja Ruus Tallinn Triinu Sikk Lääne-Virumaa Tiina Ojabstein Harjumaa Foto illustratiivne.amaa Maiju Kerme               Tallinn Mait Pinsel                  Tallinn Margit Kuehl               Tallinn Moonika Jaik               Jõgevamaa Riina Gilden                Läänemaa Rita Veeremets           Pärnumaa Siret Vaiklo                 Harjumaa Silja Ruus                   Tallinn Triinu Sikk                  Lääne-Virumaa Tiina Ojabstein            Harjumaa   Foto illustratiivne.

Laupäeval, 7. detsembril saavad uued rahvatantsujuhtide kooli lõpetajad kätte Rahvakultuuri Keskuse tunnistuse, mille üleandmist näeb ERRi veebiportaali otseülekandes. Tantsutraditsiooni hoiavad elujõulisena õppinud rahvatantsujuhid

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |