Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Teater kui seoste, hoiakute ning väärtuste looja

Lisaks mängulisusele õpivad suuremad lapsed laval toimuvat tõlgendama ning loovad juba seoseid ühiskonnas toimuvaga. Seetõttu saame suuresti teatri kaudu kasvatada lastes/noortes teadlikkust ning paremaid kodanikke. Teater on üks haridusteekonna mõjutajaid. Eesti paistab silma sellega, et tarbime teatrit rohkem võrreldes teiste riikidega. Ometi on lapsi ja noori, kes ei külasta teatrit piisavas mahus, et sellest tekiks harjumus. Õnneks on selleks loodud erinevaid võimalusi. Näiteks kannavad teatriharjumuse eest hoolt lapsevanemad ja õpetajad, kes võtavad ette teatrikülastusi oma võsukeste või siis klassiga sh lasteaiarühmadega. Abistava käe on ulatanud ka riik, kes pakub erinevaid võimalusi teatris käimiseks. Olgu selleks siis teatrite poolt korraldatavad teatritunnid või erinevad projektid. Üheks võimaluseks, teatreid külastada, on Rahvakultuuri Keskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetus „Teater Maal“ programm, mille raames hüvitatakse sõidukulud gruppidele. Millistele etendustele aga transpordi toetust saab, selle kohta leiab infot Rahvakultuuri Keskuse koduleheküljelt. Olgu siinkohal öeldud, et etenduste valik on rikkalik ja seda nii sõna- tantsu- kui laste- ja noortelavastusteni välja. Seega tutvu etendustega, mille jaoks saab taotleda transpordi toetust SIIN. Laste- ja noortelavastuste nimekirja leiad SIIT. Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetuse ''Teater maal'' kohta saab lisainfot SII

Teater kui seoste, hoiakute ning väärtuste looja

26. sept. 2019

Alanud on uus kooliaasta. Samuti on ees põnev hooaeg teatrites ning seal pakutav repertuaar on olnud alati osa mitmekesisest kasvatusest. Mäng on näitlejatele elukutse, kuid lastele eluviis ja ehk just sellest tekib neil huvi teatrit külastada, kuna nad naudivad mängulisust, mida näevad teatrilaval.

Teater kui seoste, hoiakute ning väärtuste looja

Lisaks mängulisusele õpivad suuremad lapsed laval toimuvat tõlgendama ning loovad juba seoseid ühiskonnas toimuvaga. Seetõttu saame suuresti teatri kaudu kasvatada lastes/noortes teadlikkust ning paremaid kodanikke. Teater on üks haridusteekonna mõjutajaid.

 

Eesti paistab silma sellega, et tarbime teatrit rohkem võrreldes teiste riikidega. Ometi on lapsi ja noori, kes ei külasta teatrit piisavas mahus, et sellest tekiks harjumus. Õnneks on selleks loodud erinevaid võimalusi. Näiteks kannavad teatriharjumuse eest hoolt lapsevanemad ja õpetajad, kes võtavad ette

teatrikülastusi oma võsukeste või siis klassiga sh lasteaiarühmadega. Abistava käe on ulatanud ka riik, kes pakub erinevaid võimalusi teatris käimiseks. Olgu selleks siis teatrite poolt korraldatavad teatritunnid või erinevad projektid. Üheks võimaluseks, teatreid külastada, on Rahvakultuuri Keskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetus „Teater Maal“ programm, mille raames hüvitatakse sõidukulud gruppidele.

 

Millistele etendustele aga transpordi toetust saab, selle kohta leiab infot Rahvakultuuri Keskuse koduleheküljelt. Olgu siinkohal öeldud, et etenduste valik on rikkalik ja seda nii sõna- tantsu- kui laste- ja noortelavastusteni välja.

 

Seega tutvu etendustega, mille jaoks saab taotleda transpordi toetust SIIN. Laste- ja noortelavastuste nimekirja leiad SIIT.

 

Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetuse ''Teater maal''  kohta saab lisainfot SIIT.

 

 

Viimati uuendatud 26. sept. 2019
Teater kui seoste, hoiakute ning väärtuste looja
Detsember 2019
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Lisaks mängulisusele õpivad suuremad lapsed laval toimuvat tõlgendama ning loovad juba seoseid ühiskonnas toimuvaga. Seetõttu saame suuresti teatri kaudu kasvatada lastes/noortes teadlikkust ning paremaid kodanikke. Teater on üks haridusteekonna mõjutajaid. Eesti paistab silma sellega, et tarbime teatrit rohkem võrreldes teiste riikidega. Ometi on lapsi ja noori, kes ei külasta teatrit piisavas mahus, et sellest tekiks harjumus. Õnneks on selleks loodud erinevaid võimalusi. Näiteks kannavad teatriharjumuse eest hoolt lapsevanemad ja õpetajad, kes võtavad ette teatrikülastusi oma võsukeste või siis klassiga sh lasteaiarühmadega. Abistava käe on ulatanud ka riik, kes pakub erinevaid võimalusi teatris käimiseks. Olgu selleks siis teatrite poolt korraldatavad teatritunnid või erinevad projektid. Üheks võimaluseks, teatreid külastada, on Rahvakultuuri Keskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetus „Teater Maal“ programm, mille raames hüvitatakse sõidukulud gruppidele. Millistele etendustele aga transpordi toetust saab, selle kohta leiab infot Rahvakultuuri Keskuse koduleheküljelt. Olgu siinkohal öeldud, et etenduste valik on rikkalik ja seda nii sõna- tantsu- kui laste- ja noortelavastusteni välja. Seega tutvu etendustega, mille jaoks saab taotleda transpordi toetust SIIN. Laste- ja noortelavastuste nimekirja leiad SIIT. Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetuse ''Teater maal'' kohta saab lisainfot SIIT.

Alanud on uus kooliaasta. Samuti on ees põnev hooaeg teatrites ning seal pakutav repertuaar on olnud alati osa mitmekesisest kasvatusest. Mäng on näitlejatele elukutse, kuid lastele eluviis ja ehk just sellest tekib neil huvi teatrit külastada, kuna nad naudivad mängulisust, mida näevad teatrilaval. Teater kui seoste, hoiakute ning väärtuste looja

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |