Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Alanud on kogumiskonkurss ''Märka marti!''

Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeval ning julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama. Konkursile ootame: fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis: algklassid; põhikool; gümnaasium; täiskasvanud. Konkursi toimumise aeg: 1. november – 5. detsember 2018; Konkursitööd saata veebilehe kaudu: https://www. parandiaasta. ee/marka-marti/. publiku lemmiku saab valida 14. – 20. detsember interneti teel hääletades; võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus. Võitjatele on põnevad auhinnad, rahva lemmikutele eripreemia. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletid ja ka teised toredad auhinnad. Väljavalitud

Alanud on kogumiskonkurss ''Märka marti!''

Kogumiskonkurss „Märka marti!“ toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 üle-eestilise aktsiooni „Hakkame santima!“ raames Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel. Konkursile on oodatud fotod, lühifilmid ja lood kohalikust sandijooksmiskombestikust neljas vanusegrupis algkoolilastest täiskasvanuteni. Konkurss kestab 01.11.–05.12.2018.

Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeval ning julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama.

 

Konkursile ootame:

  • fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid.
  • Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal

Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis:

  • algklassid;
  • põhikool;
  • gümnaasium;
  • täiskasvanud.

 

Konkursi toimumise aeg: 

  • 1. november – 5. detsember 2018;
  • Konkursitööd saata veebilehe kaudu: https://www.parandiaasta.ee/marka-marti/.
  • publiku lemmiku saab valida 14. – 20. detsember interneti teel hääletades;
  • võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus.

Võitjatele on põnevad auhinnad, rahva lemmikutele eripreemia. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletid ja ka teised toredad auhinnad.

 

Väljavalitud fotodest koostatakse kalendrid ja rändnäitus, mis hakkab rändama mööda Eesti eri paiku.

 

Ootame rohket osavõttu!

 

Lisainfo:

Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus), kogumiskonkursi koordinaator; 5850 7506;

Alanud on kogumiskonkurss ''Märka marti!''
Kujundus: Liisa Murdvee

 

 

Rohkem infot "Hakkame santima!" aktsioonist kodulehel SIIN või meie kodulehel SIIN.

Viimati uuendatud 14. dets. 2018
Alanud on kogumiskonkurss
Detsember 2018
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeval ning julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama. Konkursile ootame: fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks ootame vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis: algklassid; põhikool; gümnaasium; täiskasvanud. Konkursi toimumise aeg: 1. november – 5. detsember 2018; Konkursitööd saata veebilehe kaudu: https://www. parandiaasta. ee/marka-marti/. publiku lemmiku saab valida 14. – 20. detsember interneti teel hääletades; võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus. Võitjatele on põnevad auhinnad, rahva lemmikutele eripreemia. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletid ja ka teised toredad auhinnad. Väljavalitud fotodest koostatakse kalendrid ja rändnäitus, mis hakkab rändama mööda Eesti eri paiku. Ootame rohket osavõttu! Lisainfo: Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus), kogumiskonkursi koordinaator; 5850 7506; leel[no-Smpam)o.viita@rahvakultuur.ee Kujundus: Liisa Murdvee Rohkem infot "Hakkame santima!" aktsioonist kodulehel SIIN või meie kodulehel SIIN.

Kogumiskonkurss „Märka marti!“ toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 üle-eestilise aktsiooni „Hakkame santima!“ raames Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel. Konkursile on oodatud fotod, lühifilmid ja lood kohalikust sandijooksmiskombestikust neljas vanusegrupis algkoolilastest täiskasvanuteni. Konkurss kestab 01. 11. –05. 12. 2018. Alanud on kogumiskonkurss ''Märka marti!''

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |