Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Tutvu vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavate lühiloengutega

Õppeaine eesmärgiks oli avardada õppija teadlikkust vaimsest kultuuripärandist ja anda oskus märgata ning väärtustada traditsiooniliste teadmiste, oskuste ja kommete rolli kestliku ühiskonna kujunemisel. Õppeaine raames käsitleti selliseid teemasid nagu vaimne kultuuripärand ja enesemääratlus, vaimse kultuuripärandi hoidmine ja roll kogukonna sidujana, vaimse pärandi uurimine ja vahendamine, vaimse pärandi ja loomemajanduse seosed ning vaimne kultuuripärand ja keskkond loomingulises eneseväljenduses. Ühtekokku kohtusid õppijad loengutes ja seminarides kaheksa teadlase ning praktikuga, kes on kõik vaimse kultuuripärandi vahendajad. Lektoriteks olid Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool), Ergo-Hart Västrik (Tartu Ülikool), Helgi Põllo (SA Hiiumaa Muuseumid), Marju Kõivupuu (Tallinna Ülikool), Piret Leskova (MTÜ Ukuvakk ja MTÜ Loomise Maailm), Katre Arula (Katre Arula Meistrikoda), Joosep Metslang (Purest OÜ, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia), Ene Lukka-Jegikjan (vabakutseline pärimuse õpetaja). Kursusel tuli koostada proovisissekanne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu vormil. Oma teema otsimise ja leidmise protsess osutus väga huvitavaks, avastades järk-järgult vaimse pärandi laia avaldumisspektrit erinevates eluvaldkondades. Teemad valiti Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamise traditsioonist manifesti ettelugemisega Viljandis unelaulude laulmise traditsioonini oma peres. Rahvakultuuri Keskuse kodulehel on järelvaadatavad vaims

Tutvu vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavate lühiloengutega

11. juunil 2019

Rahvakultuuri Keskuse ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös toimus 2019. aasta kevadsemestril vabaaine „Vaimne kultuuripärand“.

Tutvu vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavate lühiloengutega

Õppeaine eesmärgiks oli avardada õppija teadlikkust vaimsest kultuuripärandist ja anda oskus märgata ning väärtustada traditsiooniliste teadmiste, oskuste ja kommete rolli kestliku ühiskonna kujunemisel.

 

Õppeaine raames käsitleti selliseid teemasid nagu vaimne kultuuripärand ja enesemääratlus, vaimse kultuuripärandi hoidmine ja roll kogukonna sidujana, vaimse pärandi uurimine ja vahendamine, vaimse pärandi ja loomemajanduse seosed ning vaimne kultuuripärand ja keskkond loomingulises eneseväljenduses.

 

Ühtekokku kohtusid õppijad loengutes ja seminarides kaheksa teadlase ning praktikuga, kes on kõik vaimse kultuuripärandi vahendajad.  Lektoriteks olid Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool), Ergo-Hart Västrik (Tartu Ülikool), Helgi Põllo (SA Hiiumaa Muuseumid), Marju Kõivupuu (Tallinna Ülikool), Piret Leskova (MTÜ Ukuvakk ja MTÜ Loomise Maailm), Katre Arula (Katre Arula Meistrikoda), Joosep Metslang (Purest OÜ, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia), Ene Lukka-Jegikjan (vabakutseline pärimuse õpetaja).

 

Kursusel tuli koostada proovisissekanne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu vormil. Oma teema otsimise ja leidmise protsess osutus väga huvitavaks, avastades järk-järgult vaimse pärandi laia avaldumisspektrit erinevates eluvaldkondades. Teemad valiti Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamise traditsioonist manifesti ettelugemisega Viljandis unelaulude laulmise traditsioonini oma peres.

 

Rahvakultuuri Keskuse kodulehel on järelvaadatavad vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavad lühiloengud, mis salvestati vaimse kultuuripärandi õppeaine lektoritega 2019. a märtsist maini.

 

 

 

 

 

Viimati uuendatud 11. juunil 2019
Tutvu vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavate lühiloengutega
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Õppeaine eesmärgiks oli avardada õppija teadlikkust vaimsest kultuuripärandist ja anda oskus märgata ning väärtustada traditsiooniliste teadmiste, oskuste ja kommete rolli kestliku ühiskonna kujunemisel. Õppeaine raames käsitleti selliseid teemasid nagu vaimne kultuuripärand ja enesemääratlus, vaimse kultuuripärandi hoidmine ja roll kogukonna sidujana, vaimse pärandi uurimine ja vahendamine, vaimse pärandi ja loomemajanduse seosed ning vaimne kultuuripärand ja keskkond loomingulises eneseväljenduses. Ühtekokku kohtusid õppijad loengutes ja seminarides kaheksa teadlase ning praktikuga, kes on kõik vaimse kultuuripärandi vahendajad. Lektoriteks olid Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool), Ergo-Hart Västrik (Tartu Ülikool), Helgi Põllo (SA Hiiumaa Muuseumid), Marju Kõivupuu (Tallinna Ülikool), Piret Leskova (MTÜ Ukuvakk ja MTÜ Loomise Maailm), Katre Arula (Katre Arula Meistrikoda), Joosep Metslang (Purest OÜ, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia), Ene Lukka-Jegikjan (vabakutseline pärimuse õpetaja). Kursusel tuli koostada proovisissekanne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu vormil. Oma teema otsimise ja leidmise protsess osutus väga huvitavaks, avastades järk-järgult vaimse pärandi laia avaldumisspektrit erinevates eluvaldkondades. Teemad valiti Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamise traditsioonist manifesti ettelugemisega Viljandis unelaulude laulmise traditsioonini oma peres. Rahvakultuuri Keskuse kodulehel on järelvaadatavad vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavad lühiloengud, mis salvestati vaimse kultuuripärandi õppeaine lektoritega 2019. a märtsist maini.

Rahvakultuuri Keskuse ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös toimus 2019. aasta kevadsemestril vabaaine „Vaimne kultuuripärand“. Tutvu vaimse kultuuripärandi tähendusvälju avavate lühiloengutega

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |