Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni osalisriikide üldkogu ja eelnenud ekspertkohtumine

Üldkogul olid olulisimad teemad konventsiooni nende rakendusjuhiste muutmine, mis puudutavad konventsiooni rahvusvahelisi mehhanisme (nimekirjad, kaitsemeetmete register, rahvusvahelise abi taotlused), ning pingelised eelarveküsimused UNESCO finantskriisi valguses. Anti ülevaade esimesest perioodilisest aruandlusest ning konventsiooni 10. juubeli (2013) tähistamise ettevalmistustest maailmas. Valiti 12 uut liiget 24-liikmelise valitsustevahelise komitee koosseisu (nende seas ka Läti) ja akrediteeriti veel 59 vabaühendust komitee nõustajaks. Eestist osalesid üldkogul Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon) ja Kersti Kirs (Eesti kultuuriesindaja Pariisis). Vaimse kultuuripärandi uurijate ekspertkohtumine Vahetult enne üldkogu, 3. juunil, toimus vaimse kultuuripärandi ekspertkohtumine, mis tõi kokku teadlasi kõikjalt maailmast. Ekspertkohtumise ajendiks oli see, et UNESCO rahvusvahelistel kohtumistel osalevad kultuuriuurijad soovisid rohkem aega konventsiooni sisuliste küsimuste üle arutamiseks ning koostööplaanide pidamiseks ühist huvi pakkuvate uurimissuundade osas. Tartu ülikooli kultuuriteaduste professor ja UNESCO ERK nõukogu esimees Kristin Kuutma esines üritusel ettekandega „Communities and the Contested Politics of Representation". Lepiti kokku, et sellised kohtumised peaksid edaspidi toimuma vähemalt kord kahe aasta jooksul vahetult enne üldkogu ning võimalusel ka vahepealsetel aastatel. Kohtumisel peetud ette

UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni osalisriikide üldkogu ja eelnenud ekspertkohtumine

4.–8. juuni 2012, Pariis

Üldkogul olid olulisimad teemad konventsiooni nende rakendusjuhiste muutmine, mis puudutavad konventsiooni rahvusvahelisi mehhanisme (nimekirjad, kaitsemeetmete register, rahvusvahelise abi taotlused), ning pingelised eelarveküsimused UNESCO finantskriisi valguses. Anti ülevaade esimesest perioodilisest aruandlusest ning konventsiooni 10. juubeli (2013) tähistamise ettevalmistustest maailmas. Valiti 12 uut liiget 24-liikmelise valitsustevahelise komitee koosseisu (nende seas ka Läti) ja akrediteeriti veel 59 vabaühendust komitee nõustajaks. Eestist osalesid üldkogul Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon) ja Kersti Kirs (Eesti kultuuriesindaja Pariisis).

Vaimse kultuuripärandi uurijate ekspertkohtumine
Vahetult enne üldkogu, 3. juunil, toimus vaimse kultuuripärandi ekspertkohtumine, mis tõi kokku teadlasi kõikjalt maailmast. Ekspertkohtumise ajendiks oli see, et UNESCO rahvusvahelistel kohtumistel osalevad kultuuriuurijad soovisid rohkem aega konventsiooni sisuliste küsimuste üle arutamiseks ning koostööplaanide pidamiseks ühist huvi pakkuvate uurimissuundade osas. Tartu ülikooli kultuuriteaduste professor ja UNESCO ERK nõukogu esimees Kristin Kuutma esines üritusel ettekandega „Communities and the Contested Politics of Representation". Lepiti kokku, et sellised kohtumised peaksid edaspidi toimuma vähemalt kord kahe aasta jooksul vahetult enne üldkogu ning võimalusel ka vahepealsetel aastatel. Kohtumisel peetud ettekanded on plaanis avaldada trükisena ning mitmeid neist saab lugeda ürituse kodulehel.

Viimati uuendatud 20. juunil 2012
UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni osalisriikide üldkogu ja eelnenud ekspertkohtumine
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Üldkogul olid olulisimad teemad konventsiooni nende rakendusjuhiste muutmine, mis puudutavad konventsiooni rahvusvahelisi mehhanisme (nimekirjad, kaitsemeetmete register, rahvusvahelise abi taotlused), ning pingelised eelarveküsimused UNESCO finantskriisi valguses. Anti ülevaade esimesest perioodilisest aruandlusest ning konventsiooni 10. juubeli (2013) tähistamise ettevalmistustest maailmas. Valiti 12 uut liiget 24-liikmelise valitsustevahelise komitee koosseisu (nende seas ka Läti) ja akrediteeriti veel 59 vabaühendust komitee nõustajaks. Eestist osalesid üldkogul Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon) ja Kersti Kirs (Eesti kultuuriesindaja Pariisis). Vaimse kultuuripärandi uurijate ekspertkohtumine Vahetult enne üldkogu, 3. juunil, toimus vaimse kultuuripärandi ekspertkohtumine, mis tõi kokku teadlasi kõikjalt maailmast. Ekspertkohtumise ajendiks oli see, et UNESCO rahvusvahelistel kohtumistel osalevad kultuuriuurijad soovisid rohkem aega konventsiooni sisuliste küsimuste üle arutamiseks ning koostööplaanide pidamiseks ühist huvi pakkuvate uurimissuundade osas. Tartu ülikooli kultuuriteaduste professor ja UNESCO ERK nõukogu esimees Kristin Kuutma esines üritusel ettekandega „Communities and the Contested Politics of Representation". Lepiti kokku, et sellised kohtumised peaksid edaspidi toimuma vähemalt kord kahe aasta jooksul vahetult enne üldkogu ning võimalusel ka vahepealsetel aastatel. Kohtumisel peetud ettekanded on plaanis avaldada trükisena ning mitmeid neist saab lugeda ürituse kodulehel.

4. –8. juuni 2012, Pariis UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni osalisriikide üldkogu ja eelnenud ekspertkohtumine

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |