Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Ullo Toomi nimelise stipendiumi pälvis Kaja Tammik

Mõni hetk on elus ilusam kui teine mõni hetk on kohe väga, väga ilus vastu päikest vaatasid Sa silmad pilus ja see oli. . . ilus … (J. Tätte) Jah, mõni hetk on tõesti ilus, nagu täna, 16. septembril, kui rahvatantsuvaldkonna arendajale Kaja Tammikule, anti üle Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium. Tallinna raekojas olid kohal Kultuuriministeeriumi, Rahvakultuuri Keskuse, Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi esindajad, kolleegid, sõbrad ja tuttavad. See oli hetk, mis puges südamesse, sest sellel hetkel tuksus see tänutundest ainult Kaja Tammikule, imelisele Eesti naisele, kes on andnud hindamatu panuse rahvakultuuri hoidmisel ja edendamisel. "Meie tantsupeod ei oleks pooltki nii uhked ja võimsad ilma rahvatantsujuhtide täienduskoolitusteta. Tantsida võib ju igaüks, aga meie rahvatants toetub siiski tantsutaat Ullo Toomi loodud süsteemile. Nii võib Kaja Tammikut pidada Ullo Toomi õpetuse üheks väga oluliseks vahendajaks ja edasiviijaks. See on äärmiselt oluline, et oleks tantsujuhte, kes oma oskusi kogu aeg lihvivad. Kuni jätkub inimesi nagu Kaja, kestavad meie peod ja ühine tantsurõõm," ütles Ullo Toomi Fondi halduskogu esimees Ilma Adamson. Kaja Tammik on 29 aastat töötanud Rahvakultuuri Keskuses metoodiku ja koolitusjuhina. 1989. aastal alustas Kaja tantsujuhtide kursustega, mille lõpetajatest on välja kasvanud paljud kohalike tantsurühmade juhendajad ja maakondlike ning suurte pidude liigi

Ullo Toomi nimelise stipendiumi pälvis Kaja Tammik

17. sept. 2019

Täna, 16. septembril tunnustati Tallinna raekojas Kaja Tammikut Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendiumiga.

Ullo Toomi nimelise stipendiumi pälvis Kaja Tammik

Mõni hetk on elus ilusam kui teine

mõni hetk on kohe väga, väga ilus

vastu päikest vaatasid Sa silmad pilus

ja see oli... ilus … (J.Tätte)

 

Jah, mõni hetk on tõesti ilus, nagu täna, 16. septembril, kui rahvatantsuvaldkonna arendajale Kaja Tammikule, anti üle Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium. Tallinna raekojas olid kohal Kultuuriministeeriumi, Rahvakultuuri Keskuse, Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi esindajad, kolleegid, sõbrad ja tuttavad. See oli hetk, mis puges südamesse, sest sellel hetkel tuksus see tänutundest ainult Kaja Tammikule, imelisele Eesti naisele, kes on andnud hindamatu panuse rahvakultuuri hoidmisel ja edendamisel.

 

"Meie tantsupeod ei oleks pooltki nii uhked ja võimsad ilma rahvatantsujuhtide täienduskoolitusteta. Tantsida võib ju igaüks, aga meie rahvatants toetub siiski tantsutaat Ullo Toomi loodud süsteemile. Nii võib Kaja Tammikut pidada Ullo Toomi õpetuse üheks väga oluliseks vahendajaks ja edasiviijaks. See on äärmiselt oluline, et oleks tantsujuhte, kes oma oskusi kogu aeg lihvivad. Kuni jätkub inimesi nagu Kaja, kestavad meie peod ja ühine tantsurõõm," ütles Ullo Toomi Fondi halduskogu esimees Ilma Adamson.

 

Kaja Tammik on 29 aastat töötanud Rahvakultuuri Keskuses metoodiku ja koolitusjuhina. 1989. aastal alustas Kaja tantsujuhtide kursustega, mille lõpetajatest on välja kasvanud paljud kohalike tantsurühmade juhendajad ja maakondlike ning suurte pidude liigi- ja üldjuhid. Lisaks on Tammiku eestvedamisel toimunud  täienduskoolitusi, korraldatud suvekursusi ning organiseeritud tantsujuhtidele muid õppevorme.

 

Kaja Tammik on kaasa aidanud ka esimesele tantsuspetsialisti kutsestandardi valmimisele ning  vabatahtlikuna kaasa löönud üleriigiliste tantsupidude korraldusmeeskondades.

 

Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister kinkis Kaja Tammikule asutuse hinnalisema kingituse, kividega preesi. „Aitäh Sulle, kallis Kaja, et oled sammunud seda rada, mis just tänu Sulle nii rikkalik ja kaunis on. Selleks rajaks on rahvatantsualase tegevuse hoidmine,“ ütles Kalle Vister oma tänukõnes.

 

Ullo Toomi Fondi asutati 1987. aastal, et jäädvustada mälestust Ullo Toomist ning väärtustada rahvatantsualast tegevust. Fondi halduskogu tegutseb Eesti Rahvuskultuuri Fondi kinnitatud põhikirja alusel. Ullo Toomi stipendium on rahvatantsuliikumise kõrgeim tunnustus, mille pälvib laureaat Eesti rahvatantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest.

 

Stipendiumi annavad välja Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga.

 

Palju õnne, Kaja Tammik!

Viimati uuendatud 17. sept. 2019
Ullo Toomi nimelise stipendiumi pälvis Kaja Tammik
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Mõni hetk on elus ilusam kui teine mõni hetk on kohe väga, väga ilus vastu päikest vaatasid Sa silmad pilus ja see oli. . . ilus … (J. Tätte) Jah, mõni hetk on tõesti ilus, nagu täna, 16. septembril, kui rahvatantsuvaldkonna arendajale Kaja Tammikule, anti üle Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium. Tallinna raekojas olid kohal Kultuuriministeeriumi, Rahvakultuuri Keskuse, Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi esindajad, kolleegid, sõbrad ja tuttavad. See oli hetk, mis puges südamesse, sest sellel hetkel tuksus see tänutundest ainult Kaja Tammikule, imelisele Eesti naisele, kes on andnud hindamatu panuse rahvakultuuri hoidmisel ja edendamisel. "Meie tantsupeod ei oleks pooltki nii uhked ja võimsad ilma rahvatantsujuhtide täienduskoolitusteta. Tantsida võib ju igaüks, aga meie rahvatants toetub siiski tantsutaat Ullo Toomi loodud süsteemile. Nii võib Kaja Tammikut pidada Ullo Toomi õpetuse üheks väga oluliseks vahendajaks ja edasiviijaks. See on äärmiselt oluline, et oleks tantsujuhte, kes oma oskusi kogu aeg lihvivad. Kuni jätkub inimesi nagu Kaja, kestavad meie peod ja ühine tantsurõõm," ütles Ullo Toomi Fondi halduskogu esimees Ilma Adamson. Kaja Tammik on 29 aastat töötanud Rahvakultuuri Keskuses metoodiku ja koolitusjuhina. 1989. aastal alustas Kaja tantsujuhtide kursustega, mille lõpetajatest on välja kasvanud paljud kohalike tantsurühmade juhendajad ja maakondlike ning suurte pidude liigi- ja üldjuhid. Lisaks on Tammiku eestvedamisel toimunud täienduskoolitusi, korraldatud suvekursusi ning organiseeritud tantsujuhtidele muid õppevorme. Kaja Tammik on kaasa aidanud ka esimesele tantsuspetsialisti kutsestandardi valmimisele ning vabatahtlikuna kaasa löönud üleriigiliste tantsupidude korraldusmeeskondades. Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister kinkis Kaja Tammikule asutuse hinnalisema kingituse, kividega preesi. „Aitäh Sulle, kallis Kaja, et oled sammunud seda rada, mis just tänu Sulle nii rikkalik ja kaunis on.akultuuri Keskuse direktor Kalle Vister kinkis Kaja Tammikule asutuse hinnalisema kingituse, kividega preesi. „Aitäh Sulle, kallis Kaja, et oled sammunud seda rada, mis just tänu Sulle nii rikkalik ja kaunis on. Selleks rajaks on rahvatantsualase tegevuse hoidmine,“ ütles Kalle Vister oma tänukõnes.   Ullo Toomi Fondi asutati 1987. aastal, et jäädvustada mälestust Ullo Toomist ning väärtustada rahvatantsualast tegevust. Fondi halduskogu tegutseb Eesti Rahvuskultuuri Fondi kinnitatud põhikirja alusel.  Ullo Toomi stipendium on rahvatantsuliikumise kõrgeim tunnustus, mille pälvib laureaat Eesti rahvatantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest.   Stipendiumi annavad välja Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga.   Palju õnne, Kaja Tammik!

Täna, 16. septembril tunnustati Tallinna raekojas Kaja Tammikut Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendiumiga. Ullo Toomi nimelise stipendiumi pälvis Kaja Tammik

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |