Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Vaimse kultuuripärandi kursus 2014

Kursuse sisu: I moodul – Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand 26. -27. veebruar Mis on vaimne kultuuripärand?; kuidas innustada kogukonda vaimset pärandit hoidma?; vaimne pärand regionaalarengu ja loomemajanduse teenistuses; Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kellele ja milleks? II moodul – Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet? 26. -27. märts + 24. -25. september Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni; teabe kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd; kodutöö: proovisissekann. Koolitusel osaleja võib läbida kas ühe või mõlemad moodulid. I moodul annab ülevaate vaimse pärandiga seonduvast, mis on vajalik igaühele, kes töötab kultuurivaldkonnas. II moodul ootab neid, kes soovivad süveneda vaimse kultuuripärandi nimistusse. Osalemiseks on soovituslik esimese mooduli läbimine. Koolituse läbinu märkab ja väärtustab vaimset pärandit; teadvustab ennast vaimse pärandi kandjana; mõistab vaimse pärandi rolli kestlikku ühiskonna kujundamisel; teab, kuidas Eestis on algatatud vaimse pärandi ja selle hoidmise teemalisi arutelusid ning ettevõtmisi; omab ettevalmistust Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete tegemiseks, s. h. algteadmisi kultuuriuurimise metoodikast. Sihtgrupp: Vaimse pärandi valdkonna vabaühenduste esindajad, kodu-uurijad, väike- ja maakonnamuuseumite ning kultuuriasutuste töötajad, KOV volikogude kultuurikomisjonide liikmed, turismiett

Vaimse kultuuripärandi kursus 2014

Koolituse tulemusel oskab õppija väärtustada vaimset pärandit kogukonna kestliku arengu osana ning rakendada saadud teadmisi muu hulgas vaimse kultuuripärandi nimistu sissekande koostamisel.

Kursuse sisu:

I moodul – Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand 26.-27. veebruar

Mis on vaimne kultuuripärand?; kuidas innustada kogukonda vaimset pärandit hoidma?; vaimne pärand regionaalarengu ja loomemajanduse teenistuses; Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kellele ja milleks?

II moodul – Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet? 26.-27. märts + 24.-25. september

Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni; teabe kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd; kodutöö: proovisissekann.

Koolitusel osaleja võib läbida kas ühe või mõlemad moodulid.

I moodul annab ülevaate vaimse pärandiga seonduvast, mis on vajalik igaühele, kes töötab kultuurivaldkonnas. II moodul ootab neid, kes soovivad süveneda vaimse kultuuripärandi nimistusse. Osalemiseks on soovituslik esimese mooduli läbimine.

Koolituse läbinu märkab ja väärtustab vaimset pärandit; teadvustab ennast vaimse pärandi kandjana; mõistab vaimse pärandi rolli kestlikku ühiskonna kujundamisel; teab, kuidas Eestis on algatatud vaimse pärandi ja selle hoidmise teemalisi arutelusid ning ettevõtmisi; omab ettevalmistust Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete tegemiseks, s.h. algteadmisi kultuuriuurimise metoodikast.

Sihtgrupp: Vaimse pärandi valdkonna vabaühenduste esindajad, kodu-uurijad, väike- ja maakonnamuuseumite ning kultuuriasutuste töötajad, KOV volikogude kultuurikomisjonide liikmed, turismiettevõtjad

Toimumiskoht: 

I moodul ja II mooduli 1. õppus - Rahvakultuuri Keskus

II mooduli 2. õppus - Männiku Metsatalu, Paistu vald

Õpetajaid: Helgi Põllo, Hiiumaa Muuseum, Külli Eichenbaum, Võru Instituut, Marju Kõivupuu, TLÜ Eesti Humanitaarinstituut, Ave Matsin, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Signe Susi, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Piret Päär, Rahvakultuuri Keskus jt

Kursust toetab kultuuriministeerium, osalejale tasuta.

Viimati uuendatud 29. sept. 2014
Vaimse kultuuripärandi kursus 2014
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kursuse sisu: I moodul – Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand 26. -27. veebruar Mis on vaimne kultuuripärand?; kuidas innustada kogukonda vaimset pärandit hoidma?; vaimne pärand regionaalarengu ja loomemajanduse teenistuses; Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kellele ja milleks? II moodul – Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet? 26. -27. märts + 24. -25. september Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni; teabe kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd; kodutöö: proovisissekann. Koolitusel osaleja võib läbida kas ühe või mõlemad moodulid. I moodul annab ülevaate vaimse pärandiga seonduvast, mis on vajalik igaühele, kes töötab kultuurivaldkonnas. II moodul ootab neid, kes soovivad süveneda vaimse kultuuripärandi nimistusse. Osalemiseks on soovituslik esimese mooduli läbimine. Koolituse läbinu märkab ja väärtustab vaimset pärandit; teadvustab ennast vaimse pärandi kandjana; mõistab vaimse pärandi rolli kestlikku ühiskonna kujundamisel; teab, kuidas Eestis on algatatud vaimse pärandi ja selle hoidmise teemalisi arutelusid ning ettevõtmisi; omab ettevalmistust Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete tegemiseks, s. h. algteadmisi kultuuriuurimise metoodikast. Sihtgrupp: Vaimse pärandi valdkonna vabaühenduste esindajad, kodu-uurijad, väike- ja maakonnamuuseumite ning kultuuriasutuste töötajad, KOV volikogude kultuurikomisjonide liikmed, turismiettevõtjad Toimumiskoht: I moodul ja II mooduli 1. õppus - Rahvakultuuri Keskus II mooduli 2. õppus - Männiku Metsatalu, Paistu vald Õpetajaid: Helgi Põllo, Hiiumaa Muuseum, Külli Eichenbaum, Võru Instituut, Marju Kõivupuu, TLÜ Eesti Humanitaarinstituut, Ave Matsin, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Signe Susi, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Piret Päär, Rahvakultuuri Keskus jt Kursust toetab kultuuriministeerium, osalejale tasuta.

Koolituse tulemusel oskab õppija väärtustada vaimset pärandit kogukonna kestliku arengu osana ning rakendada saadud teadmisi muu hulgas vaimse kultuuripärandi nimistu sissekande koostamisel. Vaimse kultuuripärandi kursus 2014

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |