Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus "Pärand elab!" tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal. Näitusega tähistatakse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat. „Vaimne kultuuripärand tähendab põlvest põlve edasi antud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nimetame seda ka elavaks pärandiks, sest ehkki selle juured on minevikus, elab see meiega koos just siin ja praegu," selgitas näituse kuraator, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Jane Kalajärv. Näitust eksponeeritakse sel ja järgmisel aastal kümnes paigas üle Eesti. Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumisse üheks kuuks, edasi rändab see juba Hiiumaale. Vaimuka, pesunööri-laadis kujundatud näituse disainisid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka  Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulub ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu

Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud

PRESSITEADE

Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud
Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv
Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus "Pärand elab!" tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal.

Näitusega tähistatakse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat.

„Vaimne kultuuripärand tähendab põlvest põlve edasi antud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nimetame seda ka elavaks pärandiks, sest ehkki selle juured on minevikus, elab see meiega koos just siin ja praegu," selgitas näituse kuraator, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Jane Kalajärv.

Näitust eksponeeritakse sel ja järgmisel aastal kümnes paigas üle Eesti. Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumisse üheks kuuks, edasi rändab see juba Hiiumaale.

Vaimuka, pesunööri-laadis kujundatud näituse disainisid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka  Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulub ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila.

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu aitab meil avastada oma kaasmaalaste elu ja mõttemaailma, kuna tutvustab vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas.

Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003.

Täpsem info: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist  
+372 5343 1222
www.rahvakultuur.ee/vkp
www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu
Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud
Viimati uuendatud 16. aprillil 2013
Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus "Pärand elab!" tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal. Näitusega tähistatakse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat. „Vaimne kultuuripärand tähendab põlvest põlve edasi antud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nimetame seda ka elavaks pärandiks, sest ehkki selle juured on minevikus, elab see meiega koos just siin ja praegu," selgitas näituse kuraator, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Jane Kalajärv. Näitust eksponeeritakse sel ja järgmisel aastal kümnes paigas üle Eesti. Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumisse üheks kuuks, edasi rändab see juba Hiiumaale. Vaimuka, pesunööri-laadis kujundatud näituse disainisid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka  Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulub ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu aitab meil avastada oma kaasmaalaste elu ja mõttemaailma, kuna tutvustab vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Täpsem info: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist jane[no-Smpam).kalajarv@rahvakultuur.ee +372 5343 1222 www. rahvakultuur. ee/vkp www. rka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu aitab meil avastada oma kaasmaalaste elu ja mõttemaailma, kuna tutvustab vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Täpsem info: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist jane[no-Smpam).kalajarv@rahvakultuur.ee   +372 5343 1222 www. rahvakultuur. ee/vkp www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu

PRESSITEADE Vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus on avatud

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |