Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“

20. oktoobril toimub Tallinnas, Hopneri Majas Rahvakultuuri Keskuse poolt korraldatav vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“. Sel päeval vahendavad oma kogemust ja arutlevad vaimse pärandi võimaluste ja arengusuundade üle eksperdid, teadlased, ettevõtjad, kogukondade eestvedajad ning kultuuripoliitika kujundajad Eestist ja välisriikidest. Konverentsil on fookuses eestimaalaste vaimse pärandi teadvustamine ja väärtustamine kogu selle mitmekesisuses. Keskendutakse elava pärandi mõistmisele, traditsiooniliste teadmiste ja oskuste püsimisviisidele. Tuuakse välja kasutusvõimalused kultuuripärandit väärtustavas kodanikuühiskonnas, kus tajutakse pärandit nii kultuurilise kui sotsiaalmajandusliku ressursina. Otsime vastuseid küsimustele: Kas ja kuidas suurendab kultuuripärandi määratlemises osalemine kogukondade eneseteadvust? Kuidas vältida pärandist võõrdumist? Kas ja kuidas pärand ennast taastoodab? Tänavu möödub 10 aastat Eesti liitumisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga – ühe mõjuvõimsaima rahvusvahelise kultuuripoliitilise kokkuleppega, mille on hetkeseisuga heaks kiitnud 169 riiki. Konventsioon nimetab olulisimaks vaimse pärandi kaitse küljeks selle elujõulisuse tagamise. Eesti ühinemisel UNESCO konventsiooniga 2006. aastal loodi Rahvakultuuri Keskuse poolt kogukondadele võimalus tutvustada oma väärtuslikku elavat pärandit Eesti va

Vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“

20. oktoobril toimub Tallinnas, Hopneri Majas Rahvakultuuri Keskuse poolt korraldatav vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“. Sel päeval vahendavad oma kogemust ja arutlevad vaimse pärandi võimaluste ja arengusuundade üle eksperdid, teadlased, ettevõtjad, kogukondade eestvedajad ning kultuuripoliitika kujundajad Eestist ja välisriikidest.

Vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“

Konverentsil on fookuses eestimaalaste vaimse pärandi teadvustamine ja väärtustamine kogu selle mitmekesisuses. Keskendutakse elava pärandi mõistmisele, traditsiooniliste teadmiste ja oskuste püsimisviisidele. Tuuakse välja kasutusvõimalused kultuuripärandit väärtustavas kodanikuühiskonnas, kus tajutakse pärandit nii kultuurilise kui sotsiaalmajandusliku ressursina.

 

Otsime vastuseid küsimustele: Kas ja kuidas suurendab kultuuripärandi määratlemises osalemine kogukondade eneseteadvust? Kuidas vältida pärandist võõrdumist? Kas ja kuidas pärand ennast taastoodab?

 

Tänavu möödub 10 aastat Eesti liitumisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga – ühe mõjuvõimsaima rahvusvahelise kultuuripoliitilise kokkuleppega, mille on hetkeseisuga heaks kiitnud 169 riiki. Konventsioon nimetab olulisimaks vaimse pärandi kaitse küljeks selle elujõulisuse tagamise.

 

Eesti ühinemisel UNESCO konventsiooniga 2006. aastal loodi Rahvakultuuri Keskuse poolt kogukondadele võimalus tutvustada oma väärtuslikku elavat pärandit Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu) ning käivitati mitmed toetusprogrammid vaimse pärandi kaitseks.

 

Kuulama ja kaasa mõtlema on oodatud inimesed, kes on tunnetanud päritud teadmiste ja oskuste tähtsust oma elus ning soovivad panustada elava pärandi jätkusuutlikkusele.

 

Lisainfo siin

Viimati uuendatud 7. okt. 2016
Vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

20. oktoobril toimub Tallinnas, Hopneri Majas Rahvakultuuri Keskuse poolt korraldatav vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“. Sel päeval vahendavad oma kogemust ja arutlevad vaimse pärandi võimaluste ja arengusuundade üle eksperdid, teadlased, ettevõtjad, kogukondade eestvedajad ning kultuuripoliitika kujundajad Eestist ja välisriikidest. Konverentsil on fookuses eestimaalaste vaimse pärandi teadvustamine ja väärtustamine kogu selle mitmekesisuses. Keskendutakse elava pärandi mõistmisele, traditsiooniliste teadmiste ja oskuste püsimisviisidele. Tuuakse välja kasutusvõimalused kultuuripärandit väärtustavas kodanikuühiskonnas, kus tajutakse pärandit nii kultuurilise kui sotsiaalmajandusliku ressursina. Otsime vastuseid küsimustele: Kas ja kuidas suurendab kultuuripärandi määratlemises osalemine kogukondade eneseteadvust? Kuidas vältida pärandist võõrdumist? Kas ja kuidas pärand ennast taastoodab? Tänavu möödub 10 aastat Eesti liitumisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga – ühe mõjuvõimsaima rahvusvahelise kultuuripoliitilise kokkuleppega, mille on hetkeseisuga heaks kiitnud 169 riiki. Konventsioon nimetab olulisimaks vaimse pärandi kaitse küljeks selle elujõulisuse tagamise. Eesti ühinemisel UNESCO konventsiooniga 2006. aastal loodi Rahvakultuuri Keskuse poolt kogukondadele võimalus tutvustada oma väärtuslikku elavat pärandit Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ) ning käivitati mitmed toetusprogrammid vaimse pärandi kaitseks. Kuulama ja kaasa mõtlema on oodatud inimesed, kes on tunnetanud päritud teadmiste ja oskuste tähtsust oma elus ning soovivad panustada elava pärandi jätkusuutlikkusele. Lisainfo siin

Vaimse pärandi konverents „Annivakast rüperaalini – elava pärandi märkamisest ja väärtustamisest“

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |