Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal. Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse päran

Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

13. jaanuaril kell 16 avatakse Põltsamaa Kultuurikeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Põltsamaa Muuseumi juhataja Rutt Tänav kõneleb avamisel kohalikust muusikatraditsioonist, üles astuvad ka Põltsamaa Muusikakooli õpilased.

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini.

Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal.

Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid.
„Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv.

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (http://www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu/), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga.

Humoorika,  pesunööri-laadis näituse kujundasid  Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetasid Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Näitus jääb Põltsamaa Kultuurikeskuses avatuks 31. jaanuarini.
Viimati uuendatud 9. jaan. 2014
Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses
Oktoober 2018
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal. Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetasid Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium. Näitus jääb Põltsamaa Kultuurikeskuses avatuks 31. jaanuarini.

13. jaanuaril kell 16 avatakse Põltsamaa Kultuurikeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Põltsamaa Muuseumi juhataja Rutt Tänav kõneleb avamisel kohalikust muusikatraditsioonist, üles astuvad ka Põltsamaa Muusikakooli õpilased. Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |