Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal. Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse päran

Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

13. jaanuaril kell 16 avatakse Põltsamaa Kultuurikeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Põltsamaa Muuseumi juhataja Rutt Tänav kõneleb avamisel kohalikust muusikatraditsioonist, üles astuvad ka Põltsamaa Muusikakooli õpilased.

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini.

Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal.

Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid.
„Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv.

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (http://www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu/), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga.

Humoorika,  pesunööri-laadis näituse kujundasid  Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetasid Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Näitus jääb Põltsamaa Kultuurikeskuses avatuks 31. jaanuarini.
Viimati uuendatud 9. jaan. 2014
Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia ja Tallinna inimesed, Põltsamaa näitus on avatud 31. jaanuarini. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, traditsiooniliste ukraina lihavõttemunade valmistamine ja kiiktoolis kiikumine Hiiumaal. Näitusega soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama vaimset pärandit - põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi oma ja teiste vaimse pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetasid Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium. Näitus jääb Põltsamaa Kultuurikeskuses avatuks 31. jaanuarini.

13. jaanuaril kell 16 avatakse Põltsamaa Kultuurikeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Põltsamaa Muuseumi juhataja Rutt Tänav kõneleb avamisel kohalikust muusikatraditsioonist, üles astuvad ka Põltsamaa Muusikakooli õpilased. Vaimset kultuuripärandit tutvustav näitus “Pärand elab!” on alates 13. jaanuarist avatud Põltsamaa Kultuurikeskuses

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |