Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia pälvis Helgi Põllo – vaimse kultuuripärandi eestkõneleja

25. jaanuaril toimunud Eesti Kultuurkapitali suurel tänuüritusel sai vaimse kultuuripärandi ekspert Helgi Põllo Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia kui silmapaistev kultuuripärandi hoidja. Helgi Põllot teatakse ja hinnatakse nii oma kogukonnas Hiiumaal kui ka muuseumi- ja rahvakultuurivaldkonnas üle kogu Eesti. Ta on Hiiumaa muuseumi peavarahoidja, tegutsenud aastakümneid täiskasvanute koolitajana ja Hiiumaa kogukonna vaimse pärandi kogumise ning säilitamise eestvedajana. Helgi Põllo sõnul on muuseum oma kogudega kui varalaegas, aga keegi peab avama kaane, seletama lahti ja juhatama teed seal peituva varanduse mõistmise juurde. Kõigi oma tööde ja tegemistega innustab ta inimesi hoidma esivanematelt saadud oskusi, teadmisi ja väärtusi, olgu siis tegu hiiupäraste pitside heegeldamise, hiiu huumori või hoopis perekondlike tavadega. Seda mitte ainult muuseumis vaid ka igapäevaelus. Tõuke ja suuna vaimse pärandi teemaga tegelemiseks andis Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Helgi on andnud suure panuse selle rahvusvahelise dokumendi lahtimõtestamiseks ja kasutamiseks Eesti kontekstis. Helgi on särav ja innustav lektor. Ta räägib oma kogemusest Hiiumaa näidete varal ja nii ei ole tal kunagi puudu praktilistest nõuannetest, kuidas pöörata oma kogukonnas või perekonnas vaimse pärandi hoidmisele rohkem tähelepanu. Helgi eestvõtmisel on Hiiumaal käima lükatud mitmeid ettevõtmisi, mis tõmbavad kogukonna tähe

Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia pälvis Helgi Põllo – vaimse kultuuripärandi eestkõneleja

 Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia pälvis Helgi Põllo – vaimse kultuuripärandi eestkõneleja
25. jaanuaril toimunud Eesti Kultuurkapitali suurel tänuüritusel sai vaimse kultuuripärandi ekspert Helgi Põllo Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia kui silmapaistev kultuuripärandi hoidja.

Helgi Põllot teatakse ja hinnatakse nii oma kogukonnas Hiiumaal kui ka muuseumi- ja rahvakultuurivaldkonnas üle kogu Eesti. Ta on Hiiumaa muuseumi peavarahoidja, tegutsenud aastakümneid täiskasvanute koolitajana ja Hiiumaa kogukonna vaimse pärandi kogumise ning säilitamise eestvedajana.

Helgi Põllo sõnul on muuseum oma kogudega kui varalaegas, aga keegi peab avama kaane, seletama lahti ja juhatama teed seal peituva varanduse mõistmise juurde. Kõigi oma tööde ja tegemistega innustab ta inimesi hoidma esivanematelt saadud oskusi, teadmisi ja väärtusi, olgu siis tegu hiiupäraste pitside heegeldamise, hiiu huumori või hoopis perekondlike tavadega. Seda mitte ainult muuseumis vaid ka igapäevaelus.

Tõuke ja suuna vaimse pärandi teemaga tegelemiseks andis Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Helgi on andnud suure panuse selle rahvusvahelise dokumendi lahtimõtestamiseks ja kasutamiseks Eesti kontekstis. Helgi on särav ja innustav lektor. Ta räägib oma kogemusest Hiiumaa näidete varal ja nii ei ole tal kunagi puudu praktilistest nõuannetest, kuidas pöörata oma kogukonnas või perekonnas vaimse pärandi hoidmisele rohkem tähelepanu.

Helgi eestvõtmisel on Hiiumaal käima lükatud mitmeid ettevõtmisi, mis tõmbavad kogukonna tähelepanu hiidlastele omastele teadmistele ja oskustele. Näiteks tuntakse järjest paremini kohalikke käsitöötraditsioone ning seeläbi on Hiiumaa hakanud tekkima uusi töökohti ja kaasaegsed tooteid.

Helgi Põllo osaleb eksperdina kultuuriministeeriumi juurde loodud Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu ja kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi töös ning Hiiumaa koguteose koostamises. Ta oli aastaid muuseumiühingu juhatuse liige ja see loetelu pole lõplik.

Rahvakultuuri Keskus õnnitleb Helgi Põllot peapreemia puhul ning tänab inspireeriva ja tulemusrikka koostöö eest.

Viimati uuendatud 26. jaan. 2013
 Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia pälvis Helgi Põllo – vaimse kultuuripärandi eestkõneleja
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

25. jaanuaril toimunud Eesti Kultuurkapitali suurel tänuüritusel sai vaimse kultuuripärandi ekspert Helgi Põllo Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia kui silmapaistev kultuuripärandi hoidja. Helgi Põllot teatakse ja hinnatakse nii oma kogukonnas Hiiumaal kui ka muuseumi- ja rahvakultuurivaldkonnas üle kogu Eesti. Ta on Hiiumaa muuseumi peavarahoidja, tegutsenud aastakümneid täiskasvanute koolitajana ja Hiiumaa kogukonna vaimse pärandi kogumise ning säilitamise eestvedajana. Helgi Põllo sõnul on muuseum oma kogudega kui varalaegas, aga keegi peab avama kaane, seletama lahti ja juhatama teed seal peituva varanduse mõistmise juurde. Kõigi oma tööde ja tegemistega innustab ta inimesi hoidma esivanematelt saadud oskusi, teadmisi ja väärtusi, olgu siis tegu hiiupäraste pitside heegeldamise, hiiu huumori või hoopis perekondlike tavadega. Seda mitte ainult muuseumis vaid ka igapäevaelus. Tõuke ja suuna vaimse pärandi teemaga tegelemiseks andis Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Helgi on andnud suure panuse selle rahvusvahelise dokumendi lahtimõtestamiseks ja kasutamiseks Eesti kontekstis. Helgi on särav ja innustav lektor. Ta räägib oma kogemusest Hiiumaa näidete varal ja nii ei ole tal kunagi puudu praktilistest nõuannetest, kuidas pöörata oma kogukonnas või perekonnas vaimse pärandi hoidmisele rohkem tähelepanu. Helgi eestvõtmisel on Hiiumaal käima lükatud mitmeid ettevõtmisi, mis tõmbavad kogukonna tähelepanu hiidlastele omastele teadmistele ja oskustele. Näiteks tuntakse järjest paremini kohalikke käsitöötraditsioone ning seeläbi on Hiiumaa hakanud tekkima uusi töökohti ja kaasaegsed tooteid. Helgi Põllo osaleb eksperdina kultuuriministeeriumi juurde loodud Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu ja kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi töös ning Hiiumaa koguteose koostamises. Ta oli aastaid muuseumiühingu juhatuse liige ja see loetelu pole lõplik. Rahvakultuuri Keskus õnnitleb Helgi Põllot peapreemia puhul ning tänab inspireeriva ja tulem. Ta räägib oma kogemusest Hiiumaa näidete varal ja nii ei ole tal kunagi puudu praktilistest nõuannetest, kuidas pöörata oma kogukonnas või perekonnas vaimse pärandi hoidmisele rohkem tähelepanu. Helgi eestvõtmisel on Hiiumaal käima lükatud mitmeid ettevõtmisi, mis tõmbavad kogukonna tähelepanu hiidlastele omastele teadmistele ja oskustele. Näiteks tuntakse järjest paremini kohalikke käsitöötraditsioone ning seeläbi on Hiiumaa hakanud tekkima uusi töökohti ja kaasaegsed tooteid. Helgi Põllo osaleb eksperdina kultuuriministeeriumi juurde loodud Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu ja kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi töös ning Hiiumaa koguteose koostamises. Ta oli aastaid muuseumiühingu juhatuse liige ja see loetelu pole lõplik. Rahvakultuuri Keskus õnnitleb Helgi Põllot peapreemia puhul ning tänab inspireeriva ja tulemusrikka koostöö eest.

Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia pälvis Helgi Põllo – vaimse kultuuripärandi eestkõneleja

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |