Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Teema-aasta 2020

Eesti rahvajutu aasta Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. Teema-aasta algab seminariga Marjakobarast Unenäorongini , 11. -12. 01. 2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Kõik huvilised on oodatud. Räägime, arutleme, jagame kogemusi, nuputame, mida koos ette võtta, et meie oma rahvas tunneks rohkem oma rahvajutte. Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. Oleme mõelnud nii, et igal kuul võiks toimuda kusagil maakonnas mingisugune suurem üritus, mis aitaks teema-aasta lõket elus hoida. Teretulnud on kõikvõimalikud eesti rahvajutu teemaga seonduvad sündmused (jutupäevad, näitused, konverentsid, seminarid jm). Otsime koostööpartnereid, kes tahaksid korraldada oma maakonnas ühel kuul, endile sobival ajal ühe teema-aasta ürituse? Olen nõus abistama nii ideedega, kui ka esinejate leidmisega. Kindlasti vajab selline ettevõtmine ka rahalist tuge. Hetkel on avatud kultuuriruumide toetusprogrammid ( https://www. rahvakultuur. ee/Toetusmeetmed_2388 ), millest te võiksite korraldajatena küsida toetust oma maakonnas toimuvale sündmusele. Palun mõelge ja andke teada, kas tahaksite midagi oma kodukandis eesti rahvajuttude kodustamise heaks ette võtta. Ootame teie ettepanekuid, nii ruttu kui võimalik, siis oleks jaanuari s
Teema-aasta 2020

Eesti rahvajutu aasta

 

Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. 

 

Teema-aasta algab seminariga Marjakobarast Unenäorongini, 11.-12.01.2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Kõik huvilised on oodatud. Räägime, arutleme, jagame kogemusi, nuputame, mida koos ette võtta, et meie oma rahvas tunneks rohkem oma rahvajutte. 

 

Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. 

 

Oleme mõelnud nii, et igal kuul võiks toimuda kusagil maakonnas mingisugune suurem üritus, mis aitaks teema-aasta lõket elus hoida. Teretulnud on kõikvõimalikud eesti rahvajutu teemaga seonduvad sündmused (jutupäevad, näitused, konverentsid, seminarid  jm).

 

Otsime koostööpartnereid, kes tahaksid korraldada oma maakonnas ühel kuul, endile sobival ajal ühe teema-aasta ürituse? 

Olen nõus abistama nii ideedega, kui ka esinejate leidmisega.

 

Kindlasti vajab selline ettevõtmine ka rahalist tuge. 

 

Hetkel on avatud kultuuriruumide toetusprogrammid (https://www.rahvakultuur.ee/Toetusmeetmed_2388), millest te võiksite korraldajatena küsida toetust oma maakonnas toimuvale sündmusele.

 

 

Palun mõelge ja andke teada, kas tahaksite midagi oma kodukandis eesti rahvajuttude kodustamise heaks ette võtta. Ootame teie ettepanekuid, nii ruttu kui võimalik, siis oleks jaanuari seminariks juba nn sündmuste-kalender olemas. 

 

Mõtteid ja ideid teema-aasta põnevamaks muutmiseks on palju.

Kõik oleneb, kuidas koostöölõngad lõimel jooksma hakkavad ja kuidas valmiv kudum tegijat inspireerib. 

 

Uue aasta alguses esitame kõigile jutusõpradele ka ühe SUURE VÄLJAKUTSE! 

 

 

Projektis ja seminaril osalemise soovist, andke palun teada 

 

Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242.

 

Heade koostöösoovidega

Piret Päär

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viimati uuendatud 16. nov. 2019
Teema-aasta 2020
November 2019
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Eesti rahvajutu aasta Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. Teema-aasta algab seminariga Marjakobarast Unenäorongini , 11. -12. 01. 2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Kõik huvilised on oodatud. Räägime, arutleme, jagame kogemusi, nuputame, mida koos ette võtta, et meie oma rahvas tunneks rohkem oma rahvajutte. Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. Oleme mõelnud nii, et igal kuul võiks toimuda kusagil maakonnas mingisugune suurem üritus, mis aitaks teema-aasta lõket elus hoida. Teretulnud on kõikvõimalikud eesti rahvajutu teemaga seonduvad sündmused (jutupäevad, näitused, konverentsid, seminarid jm). Otsime koostööpartnereid, kes tahaksid korraldada oma maakonnas ühel kuul, endile sobival ajal ühe teema-aasta ürituse? Olen nõus abistama nii ideedega, kui ka esinejate leidmisega. Kindlasti vajab selline ettevõtmine ka rahalist tuge. Hetkel on avatud kultuuriruumide toetusprogrammid ( https://www. rahvakultuur. ee/Toetusmeetmed_2388 ), millest te võiksite korraldajatena küsida toetust oma maakonnas toimuvale sündmusele. Palun mõelge ja andke teada, kas tahaksite midagi oma kodukandis eesti rahvajuttude kodustamise heaks ette võtta. Ootame teie ettepanekuid, nii ruttu kui võimalik, siis oleks jaanuari seminariks juba nn sündmuste-kalender olemas. Mõtteid ja ideid teema-aasta põnevamaks muutmiseks on palju. Kõik oleneb, kuidas koostöölõngad lõimel jooksma hakkavad ja kuidas valmiv kudum tegijat inspireerib. Uue aasta alguses esitame kõigile jutusõpradele ka ühe SUURE VÄLJAKUTSE! Projektis ja seminaril osalemise soovist, andke palun teada pire[no-Smpam)t.paar@rahvakultuur. ee Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242. Heade koostöösooks ette võtta. Ootame teie ettepanekuid, nii ruttu kui võimalik, siis oleks jaanuari seminariks juba nn sündmuste-kalender olemas.     Mõtteid ja ideid teema-aasta põnevamaks muutmiseks on palju. Kõik oleneb, kuidas koostöölõngad lõimel jooksma hakkavad ja kuidas valmiv kudum tegijat inspireerib.     Uue aasta alguses esitame kõigile jutusõpradele ka ühe SUURE VÄLJAKUTSE!      Projektis ja seminaril osalemise soovist, andke palun teada  pire[no-Smpam)t.paar@rahvakultuur. ee   Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242.   Heade koostöösoovidega Piret Päär                                        

Teema-aasta 2020
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |