Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Teema-aasta 2020

Eesti rahvajutu aasta Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. Kõik on oodatud sellel aastal meiega eesti rahvajutumaastikele kaasa rändama. Suur lootus on, et meie ühinevad ka pered. Jutustamise, aga ka ette lugemise kõige õigem koht on kodu. Kui seal millegipärast ikka ei ole selleks aega ja tahet, siis jääb veel lootus õpetajatele või teistele täiskasvanutele, kes lastega kuidagigi tegelevad. Et üks lugu vaimustaks kuulajat, peab ta jutustajale või ette lugejale endale vaimustust pakkuma, kasvõi meeldima. See on meie põhiküsimus selle aasta jooksul - kas meie vanad rahvajutud, mida kunagi vana-vanavanavanad on siinmail pajatanud, ka tänapäeval meid kõnetavad. Isegi, kui te selle aasta jooksul leiate endale paar-kolm lugu, mis enda hingele hääd, siis on ka meie ettevõtmine juba väärt. Teema-aasta algas seminariga Marjakobarast Unenäorongini , 11. -12. 01. 2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. Selleks oleme mõelnud ühel pikale ja aeglasele lugemise väljakutsele, mis algas 11. jaanuaril. Teil on 11 kuu jooksul võimalus läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku. Suvekuudel lisame veel mõned kohapärimuse raamatud. Võib lugeda ainult iseendale. Võib lastele ette lugeda
Teema-aasta 2020

Eesti rahvajutu aasta

 

Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. 

 

Kõik on oodatud sellel aastal meiega eesti rahvajutumaastikele kaasa rändama.

 

Suur lootus on, et meie ühinevad ka pered.

Jutustamise, aga ka ette lugemise  kõige õigem koht on kodu. Kui seal millegipärast ikka ei ole selleks aega ja tahet, siis jääb veel lootus õpetajatele või teistele täiskasvanutele, kes lastega kuidagigi tegelevad. Et üks lugu vaimustaks kuulajat, peab ta jutustajale või ette lugejale endale vaimustust pakkuma, kasvõi meeldima. 

See on meie põhiküsimus selle aasta jooksul - kas meie vanad rahvajutud, mida kunagi vana-vanavanavanad on siinmail pajatanud, ka tänapäeval meid kõnetavad. 

 

Isegi, kui te selle aasta jooksul leiate endale paar-kolm lugu, mis enda hingele hääd, siis on ka meie ettevõtmine juba väärt.

 

Teema-aasta algas seminariga Marjakobarast Unenäorongini, 11.-12.01.2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal.  

 

Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. 

 

Selleks oleme mõelnud ühel pikale ja aeglasele lugemise väljakutsele, mis algas 11.jaanuaril.

Teil on 11 kuu jooksul võimalus läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku.

Suvekuudel lisame veel mõned kohapärimuse raamatud.

Võib lugeda ainult iseendale.
Võib lastele ette lugeda, aga ka jutustada.
Võib ka ...ideid on palju!
Kirjutage, kes tahaksid kaasa tulla rändama eesti rahvajutu radadele.
 

Kes näeb võimalust midagi meiega koostöös teha oma kodukohas (seminar, jutuõhtu, koolitus vms) andke palun teada 

 

Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242.

 

Heade koostöösoovidega

Piret Päär

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viimati uuendatud 15. jaan. 2020
Teema-aasta 2020
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Eesti rahvajutu aasta Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. Kõik on oodatud sellel aastal meiega eesti rahvajutumaastikele kaasa rändama. Suur lootus on, et meie ühinevad ka pered. Jutustamise, aga ka ette lugemise kõige õigem koht on kodu. Kui seal millegipärast ikka ei ole selleks aega ja tahet, siis jääb veel lootus õpetajatele või teistele täiskasvanutele, kes lastega kuidagigi tegelevad. Et üks lugu vaimustaks kuulajat, peab ta jutustajale või ette lugejale endale vaimustust pakkuma, kasvõi meeldima. See on meie põhiküsimus selle aasta jooksul - kas meie vanad rahvajutud, mida kunagi vana-vanavanavanad on siinmail pajatanud, ka tänapäeval meid kõnetavad. Isegi, kui te selle aasta jooksul leiate endale paar-kolm lugu, mis enda hingele hääd, siis on ka meie ettevõtmine juba väärt. Teema-aasta algas seminariga Marjakobarast Unenäorongini , 11. -12. 01. 2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt. Selleks oleme mõelnud ühel pikale ja aeglasele lugemise väljakutsele, mis algas 11. jaanuaril. Teil on 11 kuu jooksul võimalus läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku. Suvekuudel lisame veel mõned kohapärimuse raamatud. Võib lugeda ainult iseendale. Võib lastele ette lugeda, aga ka jutustada. Võib ka. . . ideid on palju! Kirjutage, kes tahaksid kaasa tulla rändama eesti rahvajutu radadele. Kes näeb võimalust midagi meiega koostöös teha oma kodukohas (seminar, jutuõhtu, koolitus vms) andke palun teada pire[no-Smpam)t. paar@rahvakultuur. ee Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242. Heade koostöösoovidega Piret Päär ühel pikale ja aeglasele lugemise väljakutsele, mis algas 11. jaanuaril. Teil on 11 kuu jooksul võimalus läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku. Suvekuudel lisame veel mõned kohapärimuse raamatud. Võib lugeda ainult iseendale. Võib lastele ette lugeda, aga ka jutustada. Võib ka... ideid on palju! Kirjutage, kes tahaksid kaasa tulla rändama eesti rahvajutu radadele.   Kes näeb võimalust midagi meiega koostöös teha oma kodukohas (seminar, jutuõhtu, koolitus vms) andke palun teada  pire[no-Smpam)t. paar@rahvakultuur. ee   Küsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242.   Heade koostöösoovidega Piret Päär                                        

Teema-aasta 2020
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |