Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

4. -8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon). Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas 4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod. Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud 2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus. Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust. Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotlus

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

4.-8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon).

Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas
4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod.

Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud

2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus.

Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks

Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust.

Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotluste heakskiitmise või tagasilükkamise kohta langetab VKP komitee 2009. aasta septembris, tuginedes seejuures alakomitee soovitustele.


Viimati uuendatud 21. jaan. 2009
 Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

4. -8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon). Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas 4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod. Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud 2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus. Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust. Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotluste heakskiitmise või tagasilükkamise kohta langetab VKP komitee 2009. aasta septembris, tuginedes seejuures alakomitee soovitustele.

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |