Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

4. -8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon). Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas 4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod. Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud 2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus. Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust. Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotlus

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

4.-8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon).

Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas
4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod.

Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud

2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus.

Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks

Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust.

Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotluste heakskiitmise või tagasilükkamise kohta langetab VKP komitee 2009. aasta septembris, tuginedes seejuures alakomitee soovitustele.


Viimati uuendatud 21. jaan. 2009
 Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung
Oktoober 2018
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

4. -8. novembrini toimus Istanbulis UNESCO valitsustevahelise vaimse kultuuripärandi kaitse komitee kolmas korraline istung. Eestit esindasid professor Kristin Kuutma (Tartu Ülikool) ja Margit Siim (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon). Vaimse ja suulise pärandi meistriteosed on nüüd vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas 4. novembril kanti piduliku tseremoonia käigus aastatel 2001-2005 UNESCO vaimse ja suulise pärandi meistriteosteks kuulutatud 90 kultuurinähtust üle inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Teiste seas ka Kihnu kultuuriruum ning Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeod. Seto leelo kandetaotlus on laitmatult koostatud 2009. aastal on oodata esindusnimekirja pikenemist. 30. septembriks esitati UNESCOle 111 kandetaotlust 35 riigist. Vaid viie taotluse kohta ei olnud UNESCO sekretariaadil riigile lisaküsimusi. Nende hulgas on ka Eesti esitatud seto leelo kandetaotlus. Kristin Kuutma valiti kandetaotlusi hindava alakomitee esimeheks Laekunud kandetaotlusi hakkab hindama vaimse kultuuripärandi kaitse komitee liikmetest moodustatud alakomitee, mille esimeheks valiti Kristin Kuutma. See on suur usaldus ja tunnustus Eesti senisele tööle komitee liikmena ning Kristinile isiklikult, kelle sisulist panust selles rahvusvahelises koostöös hindab kõrgelt nii UNESCO sekretariaat kui komitee teised liikmed maailma eri paigust. Alakomitee lõplikud otsused langetatakse 2009. aasta mais Pariisis. Lõplikud otsused kandetaotluste heakskiitmise või tagasilükkamise kohta langetab VKP komitee 2009. aasta septembris, tuginedes seejuures alakomitee soovitustele.

Istanbulis toimus vaimse kultuuripärandi kaitse komitee istung

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |