Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Väljaanded

RAHVAJUTTE KULLAMAA KIHELKONNAST Kliki pealkirjal ja saad raamatut lugeda! Autor Pille Kippar Hind müüdud Raamatus ilmunud lood on püütud edasi anda võimalikult autentselt, nii nagu kogujad need kord jutuvestjatelt kuulduna kirja on pannud. Raamatukene on mõeldud inimestele, kes armastavad jutte ja lugusid ja oskavad lugu pidada ka vanast pärimusest. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1998. 120 lk. RAHVAJUTTE MAARJA-MAGDALEENA KIHELKONNAST Loe e-raamatut Autor Mall Hiiemäe Hind müüdud Raamat sisaldab valiku Maarja-Magdaleena usundilisi temaatiliselt järjestatud rahvajutte Eesti Rahvaluule Arhiivist aastaist 1888-1983. Kommentaarides juhitakse tähelepanu rahvausundilistele kujutelmadele, nendest jutustamise omapärale ja seikadele. Mõeldud kõigile rahvakultuurihuvilistele, eriti neile, kes tahaksid nn vaimujutte mitte ainult lugeda, vaid ka ise jutustada. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1999. 120 lk. RAHVAJUTTE VASTSELIINA KIHELKONNAST Loe e-raamatut Autor Kristi Salve Hind müüdud Raamatukesest leiate nii muistendeid, muinasjutte, nii tõtt kui ka nalja. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2001. JUTUVESTJA 1 Autor Piret Päär Hind müüdud Eriväljaanne konverentsile "Jutuvestja tänapäeval" 30. 11-02. 12. 2000. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2000. 44 lk. JUTUVESTJA 2 Autor Piret Päär Hind müüdud Konverentsi "Jutuvestja tänapäeval" ettekannete kogumik. Oma mõtteid ja kogemusi
RAHVAJUTTE KULLAMAA KIHELKONNAST
Kliki pealkirjal ja saad raamatut lugeda!

Autor Pille Kippar

Hind müüdud

 


Raamatus ilmunud lood on püütud edasi anda võimalikult autentselt, nii nagu kogujad need kord jutuvestjatelt kuulduna kirja on pannud. Raamatukene on mõeldud inimestele, kes armastavad jutte ja lugusid ja oskavad lugu pidada ka vanast pärimusest.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1998. 120 lk.


RAHVAJUTTE MAARJA-MAGDALEENA KIHELKONNAST
Loe e-raamatut

Autor Mall Hiiemäe

Hind müüdud
 


Raamat sisaldab valiku Maarja-Magdaleena usundilisi temaatiliselt järjestatud rahvajutte Eesti Rahvaluule Arhiivist aastaist 1888-1983. Kommentaarides juhitakse tähelepanu rahvausundilistele kujutelmadele, nendest jutustamise omapärale ja seikadele. Mõeldud kõigile rahvakultuurihuvilistele, eriti neile, kes tahaksid nn vaimujutte mitte ainult lugeda, vaid ka ise jutustada.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1999. 120 lk.


RAHVAJUTTE VASTSELIINA KIHELKONNAST
Loe e-raamatut

Autor Kristi Salve

Hind müüdud

 


Raamatukesest leiate nii muistendeid, muinasjutte, nii tõtt kui ka nalja.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2001.


JUTUVESTJA 1

Autor Piret Päär

Hind müüdud

 


Eriväljaanne konverentsile "Jutuvestja tänapäeval" 30.11-02.12.2000.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2000. 44 lk.


JUTUVESTJA 2

Autor Piret Päär

Hind müüdud

 


Konverentsi "Jutuvestja tänapäeval" ettekannete kogumik. Oma mõtteid ja kogemusi jutuvestmise kohta jagavad folkloristid, jutuvestjad, kasvatusteadlased ja õpetajad.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2001.


JUTUVESTJA 3
Jutuvestmine meil ja mujal


Autor Piret Päär

Hind müüdud

 


Sisu: Mõned hetked Ungari jutuvestjaga. Eva Fabian; Lugusid rahvaluulekogujalt Tiina Koppelmaalt; Mis on Pööripäevaklubi. Piret Kukk; Kõigi Jutuvestjate Päev. Piret Päär; Naelasupp. Rootsi rahvajutt. Tõlkinud Piret Päär; Kirvesupp. Eesti rahvajutt Kommentaar eesti rahvajutule Kirvesupp. Kristi Salve; “Sanugam sarnoid…” Vepsa jutud ja jutustajad. Kristi Salve; Muinasjutud ja jutustamine Rumeenias. Ion Taloş. Tõlkinud Pille Kippar; Midagi muinaslugude alustuseks ja lõpetuseks. Illika Lõhmus; Miks? Küsimus ühele õpetajale.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2002. 48 lk.


JÕULUJUTUVIHIK

Autor Piret Päär

Hind müüdud

 


Sisu: Kaks santi; Majavaim; Jõuluõhtused külalised; Kuidas lund hakkas sadama; Talvele ohverdatud tüdruk / Washingtoni-Oregoni indiaanlaste; Miks meil talvel päikest pole / Jukagiiri; Jäised mustrid / Korea; Muinasjutt Tuuletukast ja Pilvehabemest / S.Topelius; Muinasjutt kuldõunapuust / K.Skalbe; Klaasist Paabulind / E.Farjeon; Vana tamme viimne nägu / H.C.Andersen; Kuusk / G.Seitam; Jõuluingli retk maakerale; Jõulukaktus.

Tln.: Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1997. 56 lk.


TAEVANE PULM

Hea jutusõber!

Minu kodukandis, Tartumaal elas mees, Miku Juhan (Juhan Räisa). Tema olevat olnud omal ajal sealtkandi parimaid jutustajaid. Murdeuurija ja -koguja Hella Keem kirjutab Juhani kohta oma raamatus Tartumaa vanadest jutustajatest, et jutuhoogu sattunult võis ta unustada kõige kibedamad tööd. Juhtunud sedagi, et Miku perenaine läinud keskhommikul töörahvale süüa viima, aga peremees seisnud alles nurme ääres ja „kihutanud juttu", külast kutsutud abilised sealsamas mõnuga kuulamas. Ja kui siis Pihkva poolt või mujalt kaugemalt tulnud mõni teine hea jutustaja, olnud Miku talus jutupühad - jutustatud poole ööni...
Sellest raamatust leiad kimbukese eesti rahvajutte, et ka ise televiisori vaatamise asemel hoopis mõnel õdusal õhtul lugusid pajatama hakata. Jutusõber kohtab siin kindlasti vanu tuttavaid, aga ka seni veel avaldamata jutte. Juba 1991. aastast alates on Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse juures tegutsev Muinasjutukool püüdnud jutuvestmiskursuste kaudu meelitada täiskasvanuid taas lugude jutustamise juurde ja näidata, et Euroopas üldtuntud imemuinasjuttude kõrval leiab ka meie rahvapärimuses küllaga omapäraseid lugusid, mis samamoodi võivad lummata, mõtlema panna, naerma ajada, puudutada meie sügavamaid hingekeeli.
Kõik need lood on olnud aastaid minu ja Anne Türnpu juturepertuaaris. Otsustasime mõned neist ka CD-plaadile jutustada. Siis vahva võrrelda, kuidas jutuelus jutt kohe muutuma hakkab. Ehk julgustab see Sindki neid lugusid edasi pajatama juba hoopis omamoodi.
Siin leidub väga erinevaid rahvajutte, muinasjutulisemaid ja tõestisündinumaid, naljakaid, kurbi, õudseid ja kummalisi. Kunstnik Kadri Roosi on joonistanud igale loole oma vöömustri. Raamatu lõpus leiab huviline ka folkloristide Risto Järve ja Kristi Salve poolt kirjutatud kommentaarid lugude juurde.
Kuidas neil juttudel edaspidi läheb, oleneb juba natukene ka Sinust, hea lugeja.

Häid jutupühi!


Viimati uuendatud 26. jaan. 2017
Väljaanded
Detsember 2018
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

RAHVAJUTTE KULLAMAA KIHELKONNAST Kliki pealkirjal ja saad raamatut lugeda! Autor Pille Kippar Hind müüdud Raamatus ilmunud lood on püütud edasi anda võimalikult autentselt, nii nagu kogujad need kord jutuvestjatelt kuulduna kirja on pannud. Raamatukene on mõeldud inimestele, kes armastavad jutte ja lugusid ja oskavad lugu pidada ka vanast pärimusest. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1998. 120 lk. RAHVAJUTTE MAARJA-MAGDALEENA KIHELKONNAST Loe e-raamatut Autor Mall Hiiemäe Hind müüdud Raamat sisaldab valiku Maarja-Magdaleena usundilisi temaatiliselt järjestatud rahvajutte Eesti Rahvaluule Arhiivist aastaist 1888-1983. Kommentaarides juhitakse tähelepanu rahvausundilistele kujutelmadele, nendest jutustamise omapärale ja seikadele. Mõeldud kõigile rahvakultuurihuvilistele, eriti neile, kes tahaksid nn vaimujutte mitte ainult lugeda, vaid ka ise jutustada. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1999. 120 lk. RAHVAJUTTE VASTSELIINA KIHELKONNAST Loe e-raamatut Autor Kristi Salve Hind müüdud Raamatukesest leiate nii muistendeid, muinasjutte, nii tõtt kui ka nalja. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2001. JUTUVESTJA 1 Autor Piret Päär Hind müüdud Eriväljaanne konverentsile "Jutuvestja tänapäeval" 30. 11-02. 12. 2000. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2000. 44 lk. JUTUVESTJA 2 Autor Piret Päär Hind müüdud Konverentsi "Jutuvestja tänapäeval" ettekannete kogumik. Oma mõtteid ja kogemusi jutuvestmise kohta jagavad folkloristid, jutuvestjad, kasvatusteadlased ja õpetajad. Tln. : Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 2001. JUTUVESTJA 3 Jutuvestmine meil ja mujal Autor Piret Päär Hind müüdud Sisu: Mõned hetked Ungari jutuvestjaga. Eva Fabian; Lugusid rahvaluulekogujalt Tiina Koppelmaalt; Mis on Pööripäevaklubi. Piret Kukk; Kõigi Jutuvestjate Päev. Piret Päär; Naelasupp. Rootsi rahvajutt. Tõlkinud Piret Päär; Kirvesupp. Eesti rahvajutt Kommentaar eesti rahvajutule Kirvesupp. Kristi Salve; “Sanugam sarnoid…&rt Euroopas üldtuntud imemuinasjuttude kõrval leiab ka meie rahvapärimuses küllaga omapäraseid lugusid, mis samamoodi võivad lummata, mõtlema panna, naerma ajada, puudutada meie sügavamaid hingekeeli. Kõik need lood on olnud aastaid minu ja Anne Türnpu juturepertuaaris. Otsustasime mõned neist ka CD-plaadile jutustada. Siis vahva võrrelda, kuidas jutuelus jutt kohe muutuma hakkab. Ehk julgustab see Sindki neid lugusid edasi pajatama juba hoopis omamoodi. Siin leidub väga erinevaid rahvajutte, muinasjutulisemaid ja tõestisündinumaid, naljakaid, kurbi, õudseid ja kummalisi. Kunstnik Kadri Roosi on joonistanud igale loole oma vöömustri. Raamatu lõpus leiab huviline ka folkloristide Risto Järve ja Kristi Salve poolt kirjutatud kommentaarid lugude juurde. Kuidas neil juttudel edaspidi läheb, oleneb juba natukene ka Sinust, hea lugeja. Häid jutupühi!

Väljaanded
Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |