Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

World Storytelling Day

20. märtsil, kevadisel pööripäeval tähistatakse ülemaailmset jutuvestmise päeva, pärisnimega World Storytelling Day. Sellel päeval kutsusid meid lugusid vestma jutuvestjad Rootsimaalt. Algne idee pärineb Ameerikast, kus tähistati ja tähistatakse siiani väga olulist lugude vestmise päeva laupäeva õhtul enne tänupüha (novembri viimasel neljapäeval). Põhiidee on see, et ühel ajal jutustatakse lugusid võimalikult erinevais paigus. Põhjamaade jutuvestjad otsustasid hakata taolist päeva pühitsema kevadisel pööripäeval – 20. 03. Põhjarahvad tähistavad sellel ajal ühtlasi ka suurt võitu talve üle ja rõõmustlevad kevade saabumise üle. Kuna huviliste ring aina laienes, siis nüüdseks on sellest saanud suurejooneline ülemaailmne „jutufestival“, kus omavahel kokku ei saada, ometi ollakse lugusid rääkides milleski ühes. Niisiis, sel päeval võivad kõik jutuvestmisest lugupidavad inimesed jutustada lugusid. Igaüks, kes jutte armastab pajatada, aga ka kuulata - võib mõne pisikesega jutuüritusega muuseumis, raamatukogus, koolis, lasteaias, sõpradega koos olles või isegi pereringis, pööripäevale oma jutuväge anda. Selle aasta teema - Wise Fools, targad rumalad või targad narrid või võta nüüd kinni, kes nad on. . . triksterid, vembumehed, narrid. . . Igal juhul oskavad nad naerda nii enda, kui ka maailma narruste ja rumaluste üle. Juturahva jaoks on see Hodja Nasreddin. Minu esimene kohtumine Hodjaga toimus raamatu "Rahurikkuja" kau
World Storytelling Day

20. märtsil, kevadisel pööripäeval

tähistatakse ülemaailmset jutuvestmise päeva, pärisnimega World Storytelling Day.

Sellel päeval  kutsusid meid lugusid vestma jutuvestjad Rootsimaalt. Algne idee pärineb Ameerikast, kus tähistati ja tähistatakse siiani väga olulist lugude vestmise päeva laupäeva õhtul enne tänupüha (novembri viimasel neljapäeval). Põhiidee on see, et ühel ajal jutustatakse lugusid võimalikult erinevais paigus. 

Põhjamaade jutuvestjad otsustasid  hakata taolist  päeva pühitsema kevadisel  pööripäeval – 20.03. Põhjarahvad tähistavad sellel ajal ühtlasi ka suurt võitu talve üle ja rõõmustlevad kevade saabumise üle. Kuna huviliste ring aina laienes, siis nüüdseks on sellest saanud suurejooneline ülemaailmne „jutufestival“, kus omavahel kokku ei saada, ometi ollakse lugusid rääkides milleski ühes.Niisiis, sel päeval võivad kõik jutuvestmisest lugupidavad inimesed jutustada lugusid. Igaüks, kes jutte armastab pajatada, aga ka kuulata - võib mõne pisikesega jutuüritusega muuseumis, raamatukogus, koolis, lasteaias, sõpradega koos olles või  isegi pereringis, pööripäevale oma jutuväge anda.

 

Selle aasta teema - Wise Fools,

targad rumalad või targad narrid  või võta nüüd kinni, kes nad on...

triksterid, vembumehed, narrid...

 

Igal juhul oskavad nad naerda nii enda, kui ka maailma narruste ja rumaluste üle.

 

Juturahva jaoks on see Hodja Nasreddin.

 

Minu esimene kohtumine Hodjaga toimus raamatu "Rahurikkuja" kaudu.

Olin lapsena Peedul haiglas, suveajal ja pikalt ka. Ühel päeval tuli isa mind vaatama. Haigla lähedal oli kauplus ja seal müüdi murelikompotti. Isa teadis, et see on mu lemmik. Oli siis poest läbi käinud ja nõnda ta tuli, murelikompoti ja Hodja Nasreddini lugudega. Sama maitsev, kui purgi sisu, oli ka raamat. Olen täitsa kindel, et see aitas minu paranemisele kaasa...

 

Head pajatamist!

 

 

 

Viimati uuendatud 20. märtsil 2018
World Storytelling Day
Jaanuar 2019
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusmeetmete osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

20. märtsil, kevadisel pööripäeval tähistatakse ülemaailmset jutuvestmise päeva, pärisnimega World Storytelling Day. Sellel päeval kutsusid meid lugusid vestma jutuvestjad Rootsimaalt. Algne idee pärineb Ameerikast, kus tähistati ja tähistatakse siiani väga olulist lugude vestmise päeva laupäeva õhtul enne tänupüha (novembri viimasel neljapäeval). Põhiidee on see, et ühel ajal jutustatakse lugusid võimalikult erinevais paigus. Põhjamaade jutuvestjad otsustasid hakata taolist päeva pühitsema kevadisel pööripäeval – 20. 03. Põhjarahvad tähistavad sellel ajal ühtlasi ka suurt võitu talve üle ja rõõmustlevad kevade saabumise üle. Kuna huviliste ring aina laienes, siis nüüdseks on sellest saanud suurejooneline ülemaailmne „jutufestival“, kus omavahel kokku ei saada, ometi ollakse lugusid rääkides milleski ühes. Niisiis, sel päeval võivad kõik jutuvestmisest lugupidavad inimesed jutustada lugusid. Igaüks, kes jutte armastab pajatada, aga ka kuulata - võib mõne pisikesega jutuüritusega muuseumis, raamatukogus, koolis, lasteaias, sõpradega koos olles või isegi pereringis, pööripäevale oma jutuväge anda. Selle aasta teema - Wise Fools, targad rumalad või targad narrid või võta nüüd kinni, kes nad on. . . triksterid, vembumehed, narrid. . . Igal juhul oskavad nad naerda nii enda, kui ka maailma narruste ja rumaluste üle. Juturahva jaoks on see Hodja Nasreddin. Minu esimene kohtumine Hodjaga toimus raamatu "Rahurikkuja" kaudu. Olin lapsena Peedul haiglas, suveajal ja pikalt ka. Ühel päeval tuli isa mind vaatama. Haigla lähedal oli kauplus ja seal müüdi murelikompotti. Isa teadis, et see on mu lemmik. Oli siis poest läbi käinud ja nõnda ta tuli, murelikompoti ja Hodja Nasreddini lugudega. Sama maitsev, kui purgi sisu, oli ka raamat. Olen täitsa kindel, et see aitas minu paranemisele kaasa. . . Head pajatamist!

World Storytelling Day
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |